Dijital AraçlarTeknoloji

Avukatlar için Uzaktan Çalışma Uygulamaları

Koronavirüs salgını nedeniyle ülkemizde birçok özel ve kamu kuruluşu Avrupa ve ABD’de birçok şirket tarafından yaygın bir şekilde kullanılan Uzaktan Çalışma sistemiyle tanıştı. Uzaktan çalışma esasında bir kültür ve organizasyonun ürünüdür. Ne yazık ki halen dijitali kavrayamamış bir toplum olmamız nedeniyle olağan dışı hallerde ekonomik sorunlarımız diğer ülkelere nazaran daha derin bir şekilde ilerliyor. Özellikle kendi meslek grubum içerisinde dijitalleşmeden korkan bir çok meslektaş gördüm. Görüleceği üzere yaşadığımız olağanüstü süreçler dijitale ayak uydurmanın ne kadar önemli olduğunu tekrar ortaya koydu. Bu yazıda avukatlık ofislerinin tüm süreci kolay bir şekilde yönetebileceği 3 ücretsiz uygulamadan söz edeceğim. Bu uygulamalar ile bir ofisin tüm süreçleri organize bir şekilde yönetilebilir.

Trello

Günlük iş takipleri ve görevler tanımlayacağınız, süreli ve süresiz işlemler oluşturabileceğiniz güzel bir uygulama. “Yapılacaklar”, “Yapılıyor” ve “Yapıldı” şeklinde 3 adet kart oluşturarak ve bu kartlar içerisine açılan kontrol listeleri ile süreli işler atayabilirsiniz. Yine bu kartlar içerisine yorum ekleme, dosya gönderme gibi işlemlerin de yapılması mümkün. Oldukça kolay bir kullanıma sahip Trello, milyonlarca kişi ve özellikle Remote Working kültürüne sahip birçok şirket tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor.

Slack

Takımlar oluşturup, iş ve görevler üzerine yazışmaların, mesajlaşmaların ve paylaşımların yapıldığı bir uygulama. Bu uygulama da dünya genelinde küçük, orta ve büyük birçok işletme tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor. Günlük 10 milyonun üzerinde aktif kullanıcının yer aldığı Slack ile Çalışma Alanları oluşturup ilgili ekip üyelerini bu alana ekleyip organize olabilirsiniz. Slack güzel bir kültürün parçası. Severek kullandığım uygulamalardan biri.

Google Duo

Çevrimiçi toplantıları görüntülü bir şekilde yapabileceğiniz güzel uygulama. Görüntü kalitesi oldukça iyi. Kolay bir kullanıma sahip olan Google Duo ile aynı anda birden fazla ekip arkadaşınız ile görüntülü görüşmeler yapabiliyorsunuz.

Abdulkadir Gündüz
Yaklaşık 8 yıla yakın bir süre Python, PHP, JS gibi farklı yazılım teknolojilerinde küçük, orta ve büyük ölçekte yazılım geliştirme süreçleri içerisinde Yazılım Geliştirici olarak yer aldım. FB Business, E-Posta Pazarlama, Google Ads gibi farklı dijital pazarlama çalışmaları gerçekleştirdim. Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldum ve halen Avukatlık yapıyorum. HukukveTeknoloji.com'u kurarak teknoloji hukuku alanında daha iyi hukukçular yetiştirme amacına katkı sağlamak istiyorum.

    İlgini Çekebilir

    Yanıtla

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Daha Fazla Dijital Araçlar