Dijital AraçlarTeknoloji

CompressJPEG ile JPEG’leri Maksimum Düzeyde Küçültün

Dijital bir alanda iş yapıyorsam çevrimiçi çözümleri çok önemsiyorum. Hatta bununla ilgili bir girişim çalışması yapmayı bile planladım. Çevrimiçi dijital araçlar birçok işi ciddi manada hem kolaylaştırıyor hem de hızlandırıyor. Bugün sizinle paylaşmak istediğim bir jpeg formatlı fotoğrafların dosya boyutlarını ciddi derecede küçülten bir araçtan söz edeceğim. CompressJPEG tam olarak bunu gerçekleştiriyor.

CompressJPEG.com’a girdikten sonra küçültmek istediğiniz fotoğrafı sürükleyip bırakın. 13.8 mb boyutunda bir JPEG dosyasını bırakıyorum. Öncelikle dosya yükleme işlemi gerçekleşiyor.

Dosya yükleme işlemi tamamlandıktan sonra otomatik olarak sıkıştırma işlemi başlıyor.

 

Sıkıştırma işlemi bittiğinde sonucu görebiliyorsunuz. Görüleceği üzere %88 oranında sıkıştırma işlemi gerçekleşti. 13.8 MB büyüklükteki JPEG dosyası 1.75 MB’a kadar düştü.

Abdulkadir Gündüz
Yaklaşık 8 yıla yakın bir süre Python, PHP, JS gibi farklı yazılım teknolojilerinde küçük, orta ve büyük ölçekte yazılım geliştirme süreçleri içerisinde Yazılım Geliştirici olarak yer aldım. FB Business, E-Posta Pazarlama, Google Ads gibi farklı dijital pazarlama çalışmaları gerçekleştirdim. Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldum ve halen Avukatlık yapıyorum. HukukveTeknoloji.com'u kurarak teknoloji hukuku alanında daha iyi hukukçular yetiştirme amacına katkı sağlamak istiyorum.

    İlgini Çekebilir

    Yanıtla

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Daha Fazla Dijital Araçlar