İstatistikTeknoloji

Günde kaç Google araması yapılıyor?

Bugün yeni bir kategoride içerik yazmaya karar verdim. Kısa ve öz bir şekilde farklı alanlarda istatistik bilgilerine yer vermek istiyorum. İlk konumuz, Google’da yapılan günlük arama sayısı.

Google şu anda ortalama olarak saniyede 40.000’den fazla arama sorgusunu işliyor. Bu ne anlama geliyor? Dünya çapında günde 3,5 milyardan fazla arama yapıldığını gösteriyor. Bu rakam yılda 1,2 trilyonu buluyor. Google, Eylül 1998’de kurulduğunda günde sadece on bin arama sorgusu yapıldığını çok fazla kişi bilmez. 2006 yılı sonunda Google, bir saniyede on bin arama sorgusuna ulaştı.

Bilgi bu kadar. Başka bir istatistikte görüşmek üzere.

Abdulkadir Gündüz
Yaklaşık 8 yıla yakın bir süre Python, PHP, JS gibi farklı yazılım teknolojilerinde küçük, orta ve büyük ölçekte yazılım geliştirme süreçleri içerisinde Yazılım Geliştirici olarak yer aldım. FB Business, E-Posta Pazarlama, Google Ads gibi farklı dijital pazarlama çalışmaları gerçekleştirdim. Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldum ve halen Avukatlık yapıyorum. HukukveTeknoloji.com'u kurarak teknoloji hukuku alanında daha iyi hukukçular yetiştirme amacına katkı sağlamak istiyorum.

    İlgini Çekebilir

    Yanıtla

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir