Teknoloji

Samsung’dan Görünmez Klavye Teknolojisi

iPhone’un arka arkaya farklı serilerinin çıktığı ve bir sonrakinin ne olacağına ilişkin yorumların yapıldığı 2013 yılında iPhone 6 için şöyle bir video ortaya çıkmıştı:

Masaya yansıtılmış sanal klavye ile projeksiyon sistemi olan bir iPhone hayal ediliyordu. O dönem bu telefon ile ilgili hem ülkemizde hem de globalde dalga geçen, alaycı, “olmaz mümkün değil” şeklinde bir çok yorum yapıldı. Bu konuyu buraya not olarak bıraktıktan sonra konumuza dönmek istiyorum. ABD’nin Las Vegas şehrinde yapılan CES 2020 fuarında teknoloji devi Samsung, SelfieType adlı bir Sanal Klavye ürününü tanıttı. SelfieType her yüzeyi sanal klavyeye dönüştürebilen yapay zeka tabanlı harika bir araç. Üstelik ilave bir aparat gerektirmeden kullanılabiliyor. Görünmez klavye, cihazlarda yer alan ön kamera vasıtası ile kullanıcıların parmak hareketlerini analiz ediyor ve yapay zeka ile bu el hareketlerini işleyerek elinizin altında sanki klavye varmışcasına kolayca yazmanızı sağlıyor.

Samsung’un SelfieType için yayınladığı tanıtım

2013 yılında yeni iPhone tahminleri için çıkan yukarıdaki videoya yapılan olumsuz yorumlara gözattığımızda Samsung’un SelfieType Sanal Klavye teknolojisi oldukça ileri seviyede ve tahminlerin çok ötesinde. Teknoloji beklenenden bile fazla olan hızıyla ilerlemeye devam ediyor.

Samsung SelfieType

9.4

Abdulkadir Gündüz
Yaklaşık 8 yıla yakın bir süre Python, PHP, JS gibi farklı yazılım teknolojilerinde küçük, orta ve büyük ölçekte yazılım geliştirme süreçleri içerisinde Yazılım Geliştirici olarak yer aldım. FB Business, E-Posta Pazarlama, Google Ads gibi farklı dijital pazarlama çalışmaları gerçekleştirdim. Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldum ve halen Avukatlık yapıyorum. HukukveTeknoloji.com'u kurarak teknoloji hukuku alanında daha iyi hukukçular yetiştirme amacına katkı sağlamak istiyorum.

    İlgini Çekebilir

    Yanıtla

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Daha Fazla Teknoloji